Aký je Váš názor na režim mojej dcérky?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcérka spinká aj poobede. Poväčšine vstáva ráno cca 6:30 - 7, niekedy skôr. Poobede ju dávať spať o 12:30. Zaspí v pohode sama za chvíľu. Nechávam ju spať maximálne do 15 hodiny. Keď sa dovtedy nezobudí, tak ju budím ja - otvorím dvere, odostriem závesy. Večer sa kúpa okolo 20 hodiny a zaspáva veľmi dlho. Niekedy 21:15 - 20:45 a vymýšľa.

Aký je Váš názor na režim mojej dcérky?

Je v poriadku, že ju budím poobede?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku. Evidentne večierka nie je nastavená podľa jej biologických hodín. Máte teda tieto možnosti.

Ak Vám to vyhovuje, tak ju dávať spať neskôr - až okolo 21. hodiny. Teda posunúť celé rituály na neskôr.

Ak Vám to nevyhovuje, tak ju budiť ešte skôr. Dajme tomu o 14. hodine a vyskúšať túto alternatívu niekoľko dní po sebe, či sa večierka nepresunie na skorší čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas