Aký je záver výsledkov od neurológa?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som rozlúštiť záver od neurológa. Dcérka je narodená v 29. týždni a boli jej zistené na USG rozšírené komory. Aktuálne má bio rok.

Záver od neurológa je nasledovný:
Obj. neurológ: VF1x0,5 CM, nález na hl.nn. v norme, sv. to. prím. dr. ŠO na HK a DK živé, syn postoj krátko samostatný, chôdza s oporou na celých plošinách.
Z: neurologicky nález bez lateralizácie, bez topickej lepšie, mentálny vývoj primeraný veku
USG mozgu: v hodbotitelnom zabeze - v PZ projekcii - IHŠ nerozšírená
KS v str.č.
FRPK dilatovane, syn. s jemnou konturaciou, v sagit.reze - priestrannejší 3. Aká 4. komora prím.tvaru
Priestrannejší subarachnoidalne priestory.

Viete mi vysvetliť jej výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

v klinickom vyšetrení je všetko v poriadku. Dcérka sa vyvíja primerane veku, je bez známok neurologického deficite.

V sonografickom náleze je vlastne tiež všetko v rámci širšej normy. Takže nález z tohto vyzerá byť dobrý, všetko OK.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas