Aký kožný problém má moja dcérka na brade a v okolí úst?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kožného problému mojej 3,5 ročnej dcérky, ktorý riešime už 3 mesiace. Začalo sa to najprv na brade, kde sa objavili červené pupáčiky a červené miesta. Mysleli sme, že je to zo slín, keďže sa často oblizovala a všetko dávala do úst.

Premasťovali sme Infadolanom. Takto to bolo istý čas a nastalo rapídne zhoršenie. Už to má okolo celých úst až k nosu, plus sem tam vyrážka na líčku.

Pediatrička nás stále neposlala na kožné, lebo to nepokladá za dermatitídu. Mali sme Locoid, pomohol a dobrali sme ho. Stav sa teraz horší, používa Fucidin H.

Zatiaľ zlepšenie nevidím a kortikoidom by som sa chcela vyhnúť.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň

nasadila by som jej antihistaminiká (Aerius) perorálne a pokožku premasťovala kalciovou masťou v kombinácii s kortikoidom krátkodobo.

Avšak nakoľko sa stav nelepší, odporúčam kožné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas