Používame cookies. Viac informácií tu. OK
Zodpovedané

Aký liek okrem Pamyconu je vhodný na opakované zelené hlieny?

Lieky
6. máj 2019

Dobrý deň,

mám dvoch synov, ktorí od septembra navštevujú škôlku a odvtedy je to kolotoč stále opakujúcich sa hlienov. Odchodia týždeň a po týždni minimálne 2 týždne majú zelené hlieny a máme problém sa ich zbaviť. Z času na čas užívali antibiotiká v podobe sirupu. Lekárka dáva stále iba Pamycon, Kalobu a Erdomed. Vždy to pomôže iba na týždeň.

Keď som si žiadala výtery, tak mi povedala, že výtery z nosa nerobí, lebo je tam každodenný bordel, čiže určite im tam niečo vyjde. A mne to už naozaj príde moc, aby stále mali hlieny.

Do toho máme štvormesačnú dcéru, ktorá už 3x mala sople. A to ešte ani očkovanie nemáme.

Čo mám synom dávať užívať a čo mám žiadať od našej lekárky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko synovia aj tak užívali Pamycon, ktorý je na trhu v podstate jediný a je na každú baktériu, ktorá v nose je, tak ak sú preliečený Pamyconom, sú výtery nepotrebné.

Kalobu pokojne nech užívajú, ja osobne by som poradila morskú vodu, inhalácie Vincentkou, ak majú viac ako 4 roky a vedia smrkať tak preplachy konvičkou - na zlepšenie hygieny nosa. Ak je výtok z nosa vodový, je ho veľa tak aj Nasivin (ale maximálne 5 dní).

Bohužiaľ škôlkari sa od seba nakazujú vírusovými respiračnými ochoreniami, ktoré sa prejavujú práve kašľom a nádchou, nezabránime tomu. Ešte môžte aj Imunoglukan a nejaké probiotiká každodenne na posilnenie imunity, avšak v prípade takýchto prejavov najmä každodenná hygiena nosa a pevné nervy!


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová