Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký liek pomôže odstrániť nočný kašeľ?

Zodpovedané
29. apr 2019

Dobrý deň,

môhoj synčeka trápi už vyše mesiaca nočný kašeľ. Počas dňa nekašle, ale v noci sa až dusí. Včera zvracal hlieny. Lekárka to pripusuje soplíkom a od kašla mu nič nepredpísala.

Dostal iba Pamycon, ktorý berie šiesty deň a zmenu nevidím. Soplík si vyfúkať ešte nevie a odsávačka nič neodsaje.

Aký liek mu pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžeme skúsiť niečo na riedenie hlienov - Bronchipret. Výborná je inhalácia Vincentkou (podľa veku buď cez inhalátor alebo nad hrncom, ale predpokladám, že synček je ešte maličký, takže inhalátorom). Ak ho nemáte, myslím, že to je z pohľadu medicínskych vecí určite dobrá kúpa.

Synčeka ešte budú soplíky a kašlíky určite v predškolskom období trápiť a práve inhalácie Vincentkou v tomto prípade vždy preferujem (ja sama si na "nachytané" detské virózy nasadzujem iba čaj, Vincentku, oddych a Trifed - ten je však na predpis lekára).

Ak má soplík odporúčam aj 3x denne 1.kv Nasivin podľa veku po dobu 5-7 dní. Pamycon je totiž antibiotikum na liečbu bakteriálnej infekcie v nose, ale Nasivin je liek, ktorý znižuje prekrvenie a opuch sliznice, uvoľňuje priechodnosť horných dýchacích ciest. Vhodné sú aj antihistaminiká aspoň večer pred spaním Fenistil kvapky (podľa váhy).


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas