Aký liek pomôže trojročnej dcérke na opakované zelené soplíky?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka má opäť zelené soplíky. Kaloba a Sinupret už nezaberajú. Pred dvomi týždňami doužívala Pamycon.

Čo by jej mohlo pomôcť?

Ako často môže užívať Pamycon?

Ďakujem

Dobrý deň,

Pamycon ako taký je indikovaný v podstate iba na liečbu potvrdenej bakteriálnej infekcie. I keď v praxi sa často nečaká na výtery, resp. sa ani nerobia a lekár indikuje Pamycon aj podľa klinických príznakov. Môže sa predpisovať opakovane. Užíva sa pokojne až do 5x denne, avšak trvanlivosť otvoreného lieku je iba 7 dní.

Zelené soplíky avšak nutne neznamenajú, že ide o bakteriálnu infekciu.

Kaloba a Sinupret nie sú lieky na nádchu, sú to podporné lieky na uvoľnenie hlienov. Je potrebné opakovane robiť hygienu nosa (morská voda), zvlhčovať vzduch a inhalovať sa (Vincentka). Ak sú soplíky vo veľkom množstve, treba aj Nasivin 0,025% 3x1 kvapku na 5 dní do nosa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas