Aký liek pomôže trojročnému dieťaťu, ktoré má stolicu raz za týždeň?

Zodpovedané
1. jún 2019

Dobrý deň,

môj trojročný synček má stolicu len raz za týždeň. Bral dva mesiace Duphalac (2x denne 7.5 ml)a vtedy sa mu to upravilo na každé 4 dni. Potom bol chorý, Duphalac nebral a zasa to je len raz za týždeň.

Stolica nie je tvrdá. Vlákniny má veľa, veľa papá a aj pije. Glycerínový čípok sme párkrát skúšali, ale nezabralo to.

Je to normálne?

Aký liek by sme mohli ešte skúsiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť zaradiť do stravy vlákninový produkt, napr. Nestle optifibre - link ako pôsobí a ako sa dávkuje je tu: https://www.nestlehealthscience.cz/sk/optifibre...

Deťom to zvykne veľmi pekne pomôcť. U škôlkarov sú habituálne zápchy častým problémom, vekom sa problém s vyprázdňovaním zlepšuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas