Aký máte názor na výsledky lekárskej správy?

Zodpovedané
14. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie lekárskej správy. Syn má vraj hustú krv a šelest.

Aký je Váž názor a čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

diagnózy, ktoré má synček v prepúšťacej správe sú:

1. Defekt medzikomorovej priehradky - pri tomto type najčastejšej vrodenej srdcovej vady novorodencov je otvor v priehradke medzi komorami sdrca a krv sa najčastejšie z ľavej komory dostáva do pravej komory. Preto má synček prítomný na srdci šelest. Bude sledovaný kardiológom a ten rozhodne či je táto vada iba malá a bude sa sledovať, alebo je väčšia a bude nutná operácia.

2. Infekcia špecifická pre perinatálne obdobie- zrejme mal aj infekciu a antibiotiká.

3. Polycytemia - to je to "zahustenie krvi". To znamená, že je zvýšený hematokrit v krvi - podľa hodnôt sa dieťa sleduje a prípadne sa dáva na infúziu, ktorá "rozriedi" krv - neviem aké mal hodnoty pri prepustení, ale predpokladám, že dobré, nakoľko vás pustili.

4. Že bol synček prenášaný (dĺžka tehotenstva viac ako 40g.t.).

5. Že sa narodil v nemocnici.

Odporúčam Vám držať sa odporúčaní kardiológa, ktorý synčeka bude sledovať.

Sledujte, či priberá, nepremodráva pri pití, či nie je dýchavičný, viac unavený. To sú známky väčšej srdcovej vady, ktorú je nutne operačne riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas