Aký prípravok pomôže odstrániť hlien v ušku?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

moja dcérka chodí do škôlky a pred mesiacom prvýkrát dostala zápal stredného uška. Mala horúčku 40°C a od lekárky dostala antibiotiká. Zápal zmizol, ale hlien v ušku jej zostal.

Doktor jej dal Solmucol a o týždeň na kontrole hlien stále mala. Dali jej balóniky Otovent na fúkanie a po dvoch týždňoch kontrola. Stále tam hlien je.

Čo by ste nám poradili, aby sa hlien vstrebal?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo by sa dalo pridať, tak to sú antihistaminiká a dekongestíva nosovej sliznice (Nasivin, Olynth, Sanorin).

Treba stále opakovane veľa smrkať. A to aj mimo podávania dekongestívnych kvapiek.

Do nosa cez deň morská voda, po ktorej dcérke nos smrkajte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas