Aký problém znamená bieložltá bodka v hrdle dvojročnej dcérky?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý deň,

moja dvojročná dcérka má už vyše týždňa vzadu v hrdielku bieložltú bodku. Podobá sa to na čápy pri angíne alebo na aftu.

Všimla som si to náhodne pri umývaní zúbkov. Iné ťažkosti (teplotu, bolesti, hlieny) nemá. Papá všetko. Chystám sa s ňou lekárovi, len som teraz aj ja bola chorá.

Čo by to mohlo byť?

Máme ísť s tým urgentne k lekárovi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťa nejaví známky akútneho infektu, nemusíte ísť na urgentne vyšetrenie.

Stačí ísť k OL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas