Aký problém znamená krv v stolici 5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka máva nepravidelne červenú krv na povrchu stolice. Kaká nepravidelne 3x do týždňa. Stolica je objemná a tvrdšia. Taká je odjakživa.

Snažím sa jej upravovať stravu, zabezpečiť pohyb. Menej pije, musím dozerať na jej pitný režim. Doktorka jej predpisovala Duphalac.

Aký problém znamená krv v stolici?

Môže mať karcinóm hrubého čreva?

Aký je postup vyšetrení u 5 ročných deťoch?

Robí sa im kolonoskopia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý DEň,

krv v stolici ak je červená na povrchu, tak je v dôsledku toho, že je stolica je tvrdá a poškodí sliznicu konečeníka. Samozrejme dieťa treba vyšetriť, či nemá hemeroidy alebo niečo iné.

Pitný režim je veľmi dôležitý. Kúpte aj vlákninu Optifibre a dávajte jej na 3 týždne tú, uvidíte efekt.

U detí je diagnóza karcinómu hrubého čreva veľmi nepravdepodobná. Krvácanie nebýva viditeľné.

Potom sa pristupuje ku kolonoskopii, ale vravím u detí veľmi nepravdepodobné. Pôjde skôr o to, čo som spomenula vyššie a tým, že sa upraví stolica, krvácanie by malo zmiznúť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas