Aký správny spánkový režim by malo mať 10 mesačné dieťa?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

10 mesačný syn často spí. Do dňa aj 3 - 4x.

Je to normálne?

Vstáva o 6 ráno, zaspí o 8 naspäť. Potom zaspí okolo 12, potom okolo 15-16, a zvykne aj o 18tej. Tvrdo zaspí až o takej 21.00. Spánok nie je dlhý, tak 20-30 min, ale po obede sa stane že spí aj hodinu.

Aký správny spánkový režim by mal mať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne v poriadku. Neexistuje niečo ako tabuľkový spánok, resp. Vášmu synčekovi to vyhovuje takto, tak prečo nie? Má primerané bdelé časy a potom si potrebuje na chvíľku schrupnúť.

Inak môj syn (bude mať 9 mesiacov) a ak poobedný spánok nemá viac ako 1,5 hodiny, tak tiež potrebuje spinkať 4x, lebo doobeda si taktiež dáva iba 2 30 minútové.

Ak však chcete Vy aktívne zasiahnuť, tak skúste po poobednom prebudení ho "unosiť" , "ukojiť" (atď, neviem akú formu uspávania máte) do spánku. Ale nevidím v tom žiadny problém, že takto spinká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas