Aký výsyp má môj 11 mesačný synček na chrbátiku?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

11 mesačný synček má od piatku výsyp na chrbátiku. Vyzerá to na žihľavku, mizne to a objavuje sa to. Sú to malé červené ako keby štípance a okolo toho začervenané. Svrbí ho to a iné príznaky nemá.

Podávame Fenistil kvapky. V lekárni manželovi na to nechceli nič dať, keďže všetky prípravky sú vraj od roka.

Ide o vírus alebo alergickú reakciu?

Synček je stále dojčený. Ochutnal trošku hrudky - čiže vajce aj s bielkom. Jedol aj rybu, ktorú už ale mal aj predtým v príkrme.

Ďakujem

Dobrý deň,

nevyzerá to ako žihľavka, hoci píšete, že mizne - to je jeden z jej atribútov. Ale žihlavka teda vyzerá inak - ako popŕhlené žihlavou.

Toto skôr vyzerá ako nejaká reakcia, pokojne na jedlo. Odsledovala by som to skôr touto cestou. To znamená a ešte nemal bielko, tak teraz počkať kým sa koža vyčistí a zaradiť potom zasa v malom množstve.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas