Bábätko chrčí pri dýchaní. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

bábätko chrčí pri dýchaní. Do nošteka mu dávam Nasivin pre novorodencov a aj odsávam. Stále ako keby má plný nos.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

namiesto Nasivinu (ktorý sa môže podávať max 7 dní vkuse a je na riadny výtok z nosa a nie na hygienu prípadne ako Vy opisujete na chrčanie) mu do nošteka aplikujte morskú vodu,alebo vytierajte noštek paličkou do ucha, na ktorú odstriekate materské mliečko.

Jemne noštek ošetrujte, aby v ňom neboli šušníky, v spálni nekúrte, resp. udržiavajte teplotu okolo 20st.C. Ak aj kúrite na radiátor dajte namočenú vyžmýkanú bavlnenú plienku, aby vzduch zbytočne nevysušoval sliznicu nošteka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas