Čo je príčinou olupovania kože na prstoch rúk u 5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

5 ročnému synovi sa neustále šúpa pokožka na vankúšikoch prstov a často aj na dlani. Syn si to stále olupuje, aj si obhrýza nechty.

Keď sa dlhšie kúpe vo vode, tak ruky má zošuverené ako starý človek. Šúpajú sa mu aj nohy.

Čo je príčina synových problémov?

Aký krém je na to vhodný?

Je potrebné krvné vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o dlhodobý problém, nie niečo momentálne, tak by som dávala krém s kyselinou mliečnou.

Ak ide o momentálny problém, tak je vhodné lekárske vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas