Čo očakávať do budúcna pri poškodenom očnom nerve?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

mám otázku, ktorá sa týka nášho výmenného lístka od očného doktora. Termín sme dostali totiž až na august a som celkom ustarostená a zvedavá, čo by som mala od toho vyšetrenia očakávať, resp. aj od diagnózy poškodený očný nerv.

Aké prognózy do budúcna by mal mat môj syn a na čo by sme sa mali pripraviť?

Nasledovné diagnózy má vo výmennom lístku (bývame v DE): nystagmus, papillenhypoplasie,strabismus convergens.

Ak by ste mi k tomu mohli niečo konkrétnejšie napísať, bola by som vam vďačná.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem či ste dostali termín na MR od očného, či ďalšia kontrola.

MR vyšetrenie sa pri tejto dg robí, aby sa skontrolovali mozgové štruktúry. Poškodenie očného nervu je nezvratné, zostane v takom stave v akom je. Viem, že je potrebné zvýšené sledovanie, aby dieťatko nemalo iné očné diagnózy, resp aby sa odhalili.

Toto všetko je však už mimo bežných znalostí pediatra a lepšie by Vám to ozrejmil očný lekár.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas