Čo pozorovať na dieťati, ktoré prišlo do styku so surovým mäsom?

Zodpovedané
20. jún 2021

Dobrý deň,

syn má 8 mesiacov a chodievame navštíviť starých rodičov a známych. I napriek tomu, že som ich párkrát upozornila, že k malému majú chodiť s umytými rukami. Robili so surovým mäsom, ruky si len utreli do šiat a išli pohladkať malého. Snažila som sa tomu zabrániť, ale nie vždy som pri ňom bola a oni chytali malého jedna radosť.

Čo mám pozorovať na malom?

Ďakujem

Dobrý deň,

prejavy prípadného ochorenia by boli zo strany gastrointesttinálneho (hnačky, vracanie, škriabanie konečníka), dýchacieho (kašeľ) a celkové (horúčky, nepokoj).

Nemyslím si však, že nebude mať z tohto kontaktu nejaké prejavy. Dúfajme.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas