Čo robiť, keď 19 mesačný syn nechce jesť tuhú stravu?

Zodpovedané
5. mar 2020

Dobrý deň,

môj 19 mesačný syn nechce jesť tuhú stravu. Stále ho dojčím. Spapá vývar, mrkvu, paradajky, uhorku, kúsok jablka, banánu a kukuričné chrumky. Zobká do pečiva. Mäsko nechce vôbec. Maximálne omáčku s ryžou či s cestovinou. Kašu spapá iba mliečnu ryžovú.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

byť trpezlivá, skúšať, ponúkať, dávať mu na výber alternatívy. V mixovanej strave postupne nechávať väčšie a väčšie kúsky.

Je to pomerne bežné, že v tomto veku ešte tuhú stravu deti nejedia, takže žiadne zúfanie. Nie ste v tom sama, chce to iba čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas