Čo s hustými soplíkmi, ktoré nejdú von?

Zodpovedané
14. mar 2019

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka bola celý február doma zo škôlky nakoľko bola prechladnutá a potom brala antibiotiká. Teraz išla po mesiaci späť do škôlky a všetko sa opakuje. Opäť má upchaté dutiny. Sinupret nezaberá. Využívala dve balenia Broncho-Vaxom. Teraz som nasadila Kalobu a pôjdem do lekárne.

Aký sprej by ste mi ešte odporučili?

Čo s hustými soplíkmi, ktoré nejdú von?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ešte skúšať inhalácie Vincentkou, ktoré pekne uvoľňujú hlieny. Samozrejme na hygienu nosa morská voda, niektoré deti tolerujú aj preplachy konvičkou.

Bolo by však vhodné aj ORL vyšetrenie, či dcérka nemá zväčšenú nosnú mandľu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas