Čo spôsobuje smradľavé plyny?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

mám 2,5 mesačnú dcéru, ktorá má smradľavé plyny.

Čo môže byť príčinou?

Treba to riešiť s lekárkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako je dieťatko živené? Umelým mliečkom či materským? Ako sa narodilo? Priberá? Nemá ekzém? Nebolí ju bruško? Toto sú otázky, ktoré by som potrebovala zodpovedať a lepšie by ma naviedli k odpovedi.

Nakoľko však nespomínate žiadny iný problém, iba smradľavé plyny, tak pravdepodbne nepôjde o žiadny medicínsky problém. Môže ísť o to, že mikrobióm nie je úplne 100%tný, ale nemusí.

Pokiaľ je dieťa narodené sekciou alebo pije umelé mlieko, tak je vhodné dávať mu na dennej báze probiotiká Probiofix baby. Po zaradení príkrmov zmeniť za Probiofix imun baby aspoň do 1. roka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas