Čo znamená chvíľková bolesť na hrudníku u 10 ročného syna?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň,

môjho 10 ročného syna dnes náhle zabolelo na hrudi. Trvalo to 1 - 2 minúty, ale veľmi som sa zľakla. Trochu sa zľakol aj on, že ho to bolí. Ukázal mi miesto nad ľavej strane hrudníka. Potom si ľahol a prešlo ho to.

Nikdy sa mu nič také neprihodilo. Je zdravý, nemá žiadnu chronickú chorobu, ani aktuálne žiadnu virózu. Hovoril, že ho to bolelo, keď sa nadychoval. Inak nemá problémy ani s dýchaním, nie je dýchavičný.

Čo to mohlo byť?

Máme s ním ísť na nejaké vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri bolesti na hrudníku môže ísť o bolesť spôsobenú sťahom svalov, skoliózou alebo blokovým postavením chrbtice, kašľom pri infekte, ochorením srdca.

To, čo popisujete Vy - jednorázové zapichanie na hrudníku, je najpravdepodobnejšie práve buď alternatíva alebo 2 - buď z chrbtice alebo zo svalovej príčiny.

Ak by sa to opakovalo, je vhodné navštíviť obvodného lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas