Čo znamená krv v stolici 3,5-ročného dievčatka?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

mojej 3,5-ročnej dcére som poobede našla krv v stolici. Potom bola za hodinu ešte raz kakať a znovu krvavá stolica. Našej doktorke som hneď volala, ale nedvíhala mi telefón.

Odobrala som vzorku a ráno sa chystám ísť k lekárke. Stolicu inak máva dosť často. Väčšinou vždy, keď sa napapá, uteká hneď na nočník.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o viaceré faktory ako: tvrdá stolica a natrhnutá sliznica konečníka, začínajúca infekcia (Campylobacter, vírus), prípadne zjedla niečo, čo Vám krv pripomenulo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas