Čo znamená modranie okolo úst?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

moje bábätko má niečo okolo úst. Modré pery, jazyk a nechty nemá. Problém s dýchaním som si nejako nevšimla. Keď je na brušku, tak vydáva také zvuky ako “eh”. Keď dojčím, tak sem tam ako keby zadržala dych, niečo prehĺtla a zhlboka sa nadýchne aj to zvukom. Tomu ja zasa prikladám to, že keď zaspáva a ťahá si, tak toto potom zadrží mlieko a neprehĺtne.

Srdiečko jej vraj bije 140 - 160 úderov za minútu. Dýchanie má vraj čisté. Je hravá a priberá.

Čo znamená to modranie okolo úst?

Aké príznaky by sa vyskytli, ak by bolo niečo veľmi zlé?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by sme rozmýšľali nad vážnou srdcovou chybou, boli by nasledovné príznaky: neprospievanie, poruchy kŕmenia, výrazné zadýchavanie sa pri kŕmení, vysilenie sa.

Inak všetko, čo popisujete nasvedčuje pre to, že je s dcékou všetko v poriadku a premodranie je teda napr súvisiace s teplotným diskomfortom (je jej chladno) spojeným s vyššou priesvitnosťou kože (u bábätiek).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas