Čo znamená modré okolo úst dvojmesačného dieťatka?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

moja dcérka sa narodila 5.10.2021 a mala vysokú žltačku (315). Bola pod modrým svetlom jeden deň. Je zdravá. Ale začala mávať okolo pusinky sfarbenie do modra. Nie úplne, len taký nádych.

Zdá sa mi, že ak zasvietim na to miesto, tak to tak nevidno skoro vôbec. Pery a jazyk nemá sfarbené. Iba okolo očiek má modré, tak na konci pri kostiach.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko nepriberá, zle saje, zadýchava sa pri pití a zároveň má premodrávanie okolo úst, tak môže ísť o problém so srdiečkom.

Ak je všetko ostatné v poriadku a ono premodráva, pravdepodobne nepôjde o nič. Ale vyšetriť by som dieťatko chcela. Modré okolo očiek sú určite iba presvitajúce cievky. To také môže mať aj do 2-3 rokov, lebo koža dieťaťa je "priesvitnejšia".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas