Čo znamená vysoké množstvo leukocytov v moči u 6-mesačného chlapčeka?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

náš 6-mesačný synček je 4 dni chorý - má soplíky a teploty mu kolíšu od 37,5 - 38,5°C rektálne. Včera sme boli na kontrole u pediatričky, kde sme mali priniesť moč. Na papieriku im vyhodnotilo, že je v moči krv a tak sme mali priniesť moč aj dnes. CRP mu robili včera a jeho hodnota bola 11. Dnes poslali moč do laboratória a poobede mi volali, že syn má katastrofálne výsledky - krv v moči na dva krížiky a leukocyty 110. Doktorka mu hneď nasadila liečbu antibiotikami Augmentin duo.

Myslíte, že sa jedná o zápal močových ciest i napriek tomu, že CRP neindikovalo zápal?

Ako mu môžem pomôcť, aby sa toho čo najrýchlejšie zbavil?

Je plne dojčený, vodu a aj čaj odmieta.

Všimla som si, že na miešku má červené suché pľuzgieriky.

Čím by bolo vhodné to ošetrovať?

Súvisí to so zápalom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí ísť nutne o infekciu močových ciest, nakoľko má pluzgieriky na genitáliach. Môže ísť o znečistený odber - podľa toho ako bol odber robený.

Stav riešte s Vašou pani doktorkou. O infekciu močových ciest však ísť môže. Preto pani doktorka nasadila správny druh antubiotík pri infekciách močových ciest. Pomôcť mu môžete iba správnym užívaním liekov a znižovaním teplôt, ak budú prítomné. Nezabudnite na probiotiká na ochranu mikrobioty GITu - ideálne Probiofix Imun Baby - celé balenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas