Čo znamenajú nestrávené zvyšky potravy v stolici ročného syna?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

môj ročný syn aktuálne prešiel na stravu, ktorá už nie je mixovaná. V stolici som si však všimla nestrávené zvyšky. Vidím kúsky zeleniny, ktorú jedol.

Môže sa jednať o nejaký problém?

Syn má nasadený Maltofer. Mal obdobie, kedy slabšie priberal, no už sa to zlepšilo. Inak je spokojný, bolesti brucha nevnímam, celkovo sa mi zdá v poriadku.

Je nestrávená potrava v poriadku?

Pri mixovanej strave to vidieť samozrejme nebolo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemalo by sa jednať o problém, ale o bežnú vec. Niekedy strava prejde črevami rýchlejšie, a preto sa nestrávené zvyšky potravy môžu objaviť v stolici.

Ak syn klasicky prospieva, tak nie je dôvod na žiadne znepokojenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas