Čo znamenajú nočné výkriky 6 mesačného bábätka?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

synček má 6 mesiacov a asi od 2 mesiacov prespí sám pekne celú noc. Posledný mesiac zvykne nad ránom ako keby vykríknuť zo spania, ale ďalej spí. Dám mu cumlík, pohladím ho po tvári, chytím za ručičku a spinká ďalej. Toto sa niekedy opakuje aj niekoľkokrát za sebou.

Súvisí to so spoznavaním okolia a novými vnemami, alebo je to má inú príčinu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že by to malo nejakú chorobnú príčinu. Môže sa mu niečo napríklad aj snívať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas