Dcéra má zlé predoperačné výsledky. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý večer,

moja skoro štvorročná dcéra mala 4. decembra operáciu nosných mandlí. Predtým musela absolvovať predoperačné vyšetrenie a odber. Výsledky odberov nedopadli až tak dobre.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

výsledky nie sú zlé v zmysle "akútne" . To by ste k operácii neboli pripustení.

Vyššie hladiny sú sérové železo a bilirubín celkový aj konujgovaný. Treba zistiť, či ide iba o prechodný stav, alebo pretrváva.

T.j. opakovať odbery o pár týždňov od odberu, zároveň aj s odberom feritínu, dorobiť si sono brucha so zameraním na pečeň.

Podľa výsledkov potom ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas