Dcérka bola zaočkovaná v čase koronavírusu. Je to v poriadku?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

moja dcérka mala byť 28.2.2020 očkovaná. Keďže kašlala, tak nám to doktorka odložila na 12.3.2020. Kvôli menšiemu pádu sme boli u lekárky už 10.3:2020 a dcérku aj zaočkovala.

Niekde som však čítala, že očkovať sa v čase koronavírusu nemá

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku.

Dcérka je aspoň zaočkovaná, nakoľko nateraz to nie je možné a dlhodobý odklad očkovania nie je určite ideálny (avšak situácia, ktorá nastala a ktorú žiadny lekár z praxe nepozná to tak "nastavila").

Buďte rada, že sa dcérka načas zaočkovala. Koniec koncov je už od vtedy 2 týždne, takže už určite vidíte, či je všetko v poriadku na 100%.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas