Dcérka je skoro 2 týždne chorá. Môže to byť niečo vážnejšie?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka po 7 dňoch chrípky a vysokých teplotách dostala zápal očí a mala husté zelené soplíky. Po 10 dňoch sa to zlepšilo, ale stále jej tečú priesvitné sople a kašeľ pretrváva. Už sme skúšali všelijaké sirupy - Tussin, Prospan a nakoniec Stodal. Ten užíva zatiaľ druhý deň. Hlieny z nosa odsávam a aplikujem jej morskú vodu.

Mám s ňou navštíviť lekára?

Je bežné, že tento stav pretrváva takto dlho?

Nemôže to byť niečo vážnejšie, keď kašle a má hlieny už skoro 2 týždne?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako bežný stav. Pokiaľ nemá vysoké horúčky, nevracia pri kašli, nie je vysilená, nie je spavá, tak treba tomu na nastevenej liečbe dať viac času.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas