Dcérka má plagiocephalus a ja neverím našej doktorke. Ako môžem dcérke pomôcť?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať 4 mesiace. Keď mala dva mesiace, tak nás poslali na fyzioterapiu so zležanou hlavičkou. Ja mám pocit, že dcérka má niečo aj s krkom. Veľmi divne drží hlavu doprava, aj do ľava - na šikmo.

Obvodnej som hovorila, že chcem ísť za odborníkom, lebo fyzioterapia nepomáha. A vraj to mám riešiť s fyzioterapeutkou. Za ten čas sme mali len 2 sedenia a na poslednom povedala, že nabudúce len kontrola. Vraj je to dobre. Žiadna Vojtova metóda a ani nič. Teraz sa bojím, či sme neprepásli čas na nápravu.

Bolo mi povedané, že má byť na brušku.

Mala by mať polohovací vankúš?

Ako sa mám o dcérku starať a čo mám robiť?

Všetko hľadám na internete. Robiť cviky z netu nechcem, aby som jej neublížila.

Je ešte šanca na nápravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa Vám stav nepozdáca, tak navrhujem Vám konzultáciu u ineho fyzioterapeuta. Tak sa uistíte, či je stav naozaj OK,alebo je potrebná nejaká intervencia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas