Dcérku trápi nočný kašeľ a má hnisavé oči. Máme ísť k lekárke?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

s našou skoro trojročnou dcérkou sme boli v Grécku. Ja som tam ochorela asi z klímy. Mala som hlieny, dráždenie v hrdle a žlté sople. Po štyroch dňoch mi choroba prešla a dostala to dcérka. Nemala soplík a ani hlieny. Kašeľ mala asi týždeň, ale v noci to bola katastrofa.

Po mesiaci sa to vrátilo. Po hodine spánku zakašle, sopeľ jej nevyteká. Len ho vzadu počuť. Má hnisavé oči.

Môžem jej nasadiť Sinupret, alebo mám ísť s ňou k lekárke?,

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prepáčte, trošku Vás poopravím, nedá sa ochorieť z klímy. Klíma spôsobí oslabenie respiračného epitelu, ale pokiaľ nie je prítomný vírus/baktéria, tak človek neochorie. Takže mali ste virózu, ktorú ste "preniesli" na dcérku.

Môžete nasadiť Sinupret, inhalovať sa Vincentkou, do nosa morská voda a vhodné by boli prechodne na týždeň aspoň na večer aj Fenistil kvapky. Do očiek môžete kúpiť voľnopredajný O-septonex/Occuflash.

Ak by u dcérky boli teploty, alebo sa stav nelepšil na tejto liečbe do týždňa, treba navštíviť lekárku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas