Deti sa hrávajú so zajacom, ktorý má cysticercosis. Je nutné ich preliečiť Vermoxom?

Zodpovedané
24. jún 2021

Dobrý deň,

máme zajaca, ktorý je očkovaný, chodíme s ním na prehliadky, nosíme trus na rozbor. Dnes nám oznámili, že má cysticercosis (pásomničky). Zajac má svoju ohrádku v obývačke, ale občas chodí i po koberci. Deti so chodia po kontakte so zajacom umývať ruku.

Občas však hygienu nedodržia na 100%.

Je nutné deti preliečiť Vermoxom?

Mohli sa od zajaca nakaziť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie sú príznaky ochorenia, tak by som deti asi nepreliečovala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas