Do akého času sa môžu prejaviť nežiadúce účinky po MMR očkovaní?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

14,5 mesačný syn bol očkovaný MMR vakcínou.

Ak by teoreticky syn ochorel, mohlo by to spôsobiť komplikácie ohľadom nežiadúcich účinkov očkovania?

Trochu mám z toho stres, keďže podľa mojich informácií sa nežiadúce účinky môžu prejaviť až 7 - 10 dní po očkovaní.

Ďakujem

Dobrý deň,

informácie máte dobré - nežiadúce účinky sa prejavujú najčastejšie po týždni.

Ak by teoreticky ochorel, tak by sa organizmus naraz musel vysporiadavať aj s ochorením aj s teoretickou horúčkou po očkovaní. To je náročnejšie, ale nie je to nič, čo organizmus dieťaťa nezvládne. Mať stres dopredu nie je potrebné, ak by sa tak stalo, aj to synček zvládne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas