Dvojmesačná dcérka málo priberá. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

mám dvojmesačnú dcéru, ktorá podľa našej pediatričky málo priberá. Každý týždeň ju chodíme vážiť. V jeden týždeň nepribrala vôbec, ale to len raz. Vtedy brala lieky na žltačku, pri ktorých mala hnačky a aj grckala. Žltačku mala do 6. týždňa. Inak priberá od 80 g do 140 g za týždeň. Narodila sa s váhou 3 600 g a momentálne má 4 540 g.

Je to naozaj málo a je nutné dokrmovať?

Výlučne ju dojčím, je spokojná, neplače, pekne spinká, ciká a kaká podľa mňa tak ako má.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťatko na poradniach nepriberá, tak je nutné dokrmovanie. Priemerný prírastok by mal byť okolo 150 - 200 g týždenne.

To, že nepribrala počas žltačky je vysvetliteľné, ale teraz by už priberať začať mala. Je možné, že sa to teraz naštartuje. Ak nie, bude nutný dokrm. To už zváži pani doktorka podľa vážení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas