Dvojmesačný dojčený syn už 10 dní nekakal. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

môj syn má 2 mesiace a 12 dní a je plne dojčený. Stolicu nemal už 10 dní.

Predtým sa vždy vykakal na 9. deň. Má vetry, bruško ho nebolí, plienku máva mokrú 8 - 10x denne.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

teplý kúpeľ, masáž bruška v smere hodinových ručičiek, rektálna rúrka, glycerínový čapik.

Niektoré plne dojčené deti nemajú stolicu aj 2 týždne. Ale 10 dní je už čas, po ktorom by ho určite minimálne mal vidieť obvodný lekár a skontrolovať bruško.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas