Dvojročná dcérka má „kuraciu kožu". Ako sa máme starať o takúto pokožku?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

dvojročná dcérka má na rukách a mierne na stehnách pupienky a drsnú kožu. Myslím, že ide o tzv. kuraciu kožu. Zdedila ju po manželovi.

Ako sa o takúto pokožku starať?

Poradíte konkrétne prípravky?

Len doplním, že najskôr som sa obávala aj toho, že možno nedobre znáša lepok. Dcérka je však spokojná, má 14 kg, papať jej chutí, nemá hnačky, bolesti bruška a ani zápchu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o kerarosis pilaris - ľudovo kuracia koža, tak je vhodná kyselina mliečna na predpis. Celkovo by mal diagnózu stanoviť kožný lekár. Je teda vhodné vyšetrenie a následná liečba akú určí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas