Hhrozia 13-mesačnej dcére následky z mojej toxoplazmózy počas tehotenstva?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

mám 13-mesačnú dcéru, v tehotenstve mi bola zistená toxoplazmóza. Užívala som lieky, všetko dopadlo dobre. Dcéra absolvovala kontrolný odber krvi a zistili, že má iba protilátky. Postrehla som, že dcérka býva sem-tam zahľadená a zvykne ju akoby striasť. Mám obavy, aby to neboli príznaky epilepsie.

Ak dcére zistili, že má protilátky, znamená to, že jej nič nie je?

Nehrozia jej žiadne následky kvôli mojej toxoplazmóze?

Ako sa prejavuje epilepsia u malých detí?

Ďakujem

Dobrý deň,

následky nemá, už by sa prejavili. Prejavom epilepsie u malých detí môže byť aj forma zahľadení a nereagovaní. Treba to spomenúť pani doktorke, aká je to frekventná situácia u Vašej dcérky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas