Ide o alergickú reakciu?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kožného problému môjho dieťaťa. Naša doktorka povedala, že ide o alergickú reakciu. Dcéra sa vysypala, mala virózu, vyrážky na nohe a teplotu 39°C. Plus večer ako keby zimnica. Výsyp trvá už viac ako týždeň.

Predpísala jej mastičku Fucidin H.

O aký problém podľa Vás ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka Vašej mastičky neviem či bude mať efekt, nakoľko je to mastička na liečbu bakteriálnych infekcií na koži a toto ako bakteriálna infekcia nevyzerá.

Vyzerá to skôr ako riadne podráždenie kože niečím - či už kontakt niečoho alebo reakcia na niečo v strave, alebo aj ako sprievodný jav virózy (teplota, zimnica).

Ak dcérku vyrážka aj svrbí nasadila by som antihistaminiká (Zodac), ak nie tak nie. Inak by som na to ani nič nedávala, iba by som odsledovala stav kože, myslím, že aj bez zásahu to zmizne. Kúpať nateraz iba čistou vodou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas