Ide o normálnu teplotu u 2-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

mám 2-ročné dieťa a už týždeň sa teplota pohybuje od 36,7 - 37,2°C. V priemere je teplota 37 - 37,1°C. V posledných dvoch mesiacoch neprekonalo žiadnu chorobu. Naposledy sme mali v septembri laryngitídu, ale od tohto ochorenia bola teplota v poriadku.

Mali by mu ísť aj posledné stoličky, ďasienka má opuchnuté. Pri prerezávaní má vždy teplotu, ale nie takto dlhodobo zvýšenú.

Ide o normálnu teplotu u dieťaťa?

Mám vyhľadať lekársku pomoc?

Kedy by sme mali vyhľadať lekára, ak by teplota neklesala pod 37°C?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre mňa je otázka - prečo teplotu meriate? Javí známky infekcie? Je nespokojný? Ak áno, rastú mu noazaj zúbky? Z toho čo píšete mi nepríde, že je to stav vyžadujúci lekárske vyšetrenie.

Ak by takéto subfebrility trvali 14 dní plus, tak v tom prípade navštíviť lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas