Je bezpečné, aby 5 mesačné dieťa užívalo Suprax?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

mám 5 mesačného syna, ktorý prvýkrát ochorel a má vlhký dráždivý kašeľ. Boli sme u doktorky a tá mu predpísala Suprax, Mucosolvan sirup a Ventolin sirup.

Na Ventoline je písané, že je až od 6. roku života. Plus je to kortikosteroid.

Je to v poriadku, že tak malé telíčko, bude zaťažované kortikoidmi?

Mohla by som ho radšej vynechať?

Plus ešte otázka k Mucosolvanu, ktorý má užívať každých 8 hodín.

Mám mu to podávať aj v noci?

Pýtam sa kvôli podporavniu vykašlavania.

Ďakujem

Dobrý deň,

Ventolin nie je kortikosteroid, ale salbutamol. Je to liek na zlepšenie dýchania.

Mucosolvan junior sa v tomto veku užíva 2x denne 2,5 ml. Ideálna ráno a druhú dávku okolo 16tej poobede, nie neskôr.

Ak máte antibiotiká, tak kúpte aj probiotiká Probiofix imun baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas