Je bezpečné očkovanie hypotonického dieťaťa?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov a prvé očkovanie mal odložené o dva mesiace. Pediatrička žiadala povolenie k očkovaniu od neurológa. A to preto, lebo u syna sa objavil tras nožičky. Neurológ očkovanie povolil. Teraz nás časká druhé.

Syn je hypotonický a vraj hypotonické deti by sa nemali očkovať, lebo to môže spomaliť ich vývoj.

Aký je Váš názor?

Môže očkovanie synovi uškodiť?

Cvičíme Vojtovku takmer od narodenia. Robí pokroky, aj keď mierne zaostávanie za rovesníkmi tam je.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ neurológ potvrdil, že sa synček očkovať môže, tak nie je dôvod s očkovaním otáľať.

Je dôležité očkovať deti v tom veku v akom je očkovanie nastavené. Sú najzraniteľnejšie a očkovaním sa výrazne predchádza ochoreniam, proti ktorým očkovanie je. Preto je vhodné očkovať detičky hneď ako je to možné po odklade.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas