Je červená hrčka po vybratí kliešťa v poriadku?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

dcérke som v piatok vybrala kliešťa a ostala jej tam malá červená hrčka.

Je to normálne reakcia, alebo máme ísť k lekárke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to lokálna reakcia kože na "uštipnutie".

Sledujte zdravotný stav svojej dcéry. Ak by do dvoch týždňov boli chrípkové prejavy, alebo sa spraví na tele migrujúci červený fľak s výbledom (nemusí byť v mieste vpichu, ale niekde inde, je rôznej veľkosti od drobného až po 10 cm v priemere) - môže sa jednať o boreliózu.

V takom prípade navštívte lekárku a realizujte serologické odbery krvi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas