Je chrčanie v nose u 1,5-ročného dieťaťa po prekonaní nádchy v poriadku?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chrčania v nošteku u mojej 1,5-ročnej dcéry. Pred 3 týždňami mala nádchu. Dávala som jej morskú vodu, niečo som jej odsala, niečo vyšlo samé. Následne som jej 3 dni podávala Nasivin. Nádcha po týždni prešla, avšak dcére ostalo ako keby také chrčanie v nošteku. Sople nemá, len občas v noci zachrčí. Je to počuť hlavne pri zaspávaní. Keď spí, tak vôbec a ani cez deň. Vlhkosť vzduch v spálni máme momentálne 55 - 60%, takže tým to asi nebude.

Je nutné to chrčanie nejako riešiť, alebo to prejde?

Posledné dni je viac uplakaná.

Môže to byť aj z toho, že si ešte nevie vyfúkať sople?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste jej opakovane po sebe striekať morskú vodu, pravdepodobne v nošteku ešte niečo ostatkové stále je.

K fúkaniu ju motivujte nápodobou, hrou na ježka či koníka (odfukovať), bublinkovaním vo vode.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas