Je dlhotrvajúca mierna teplota u 4-mesačného bábätka v poriadku?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

syn má aktuálne 4 mesiace a už viac ako 2 týždne má každý deň teplotu v konečníku po odrátaní 37,6 - 37,7°C. Meriam mu ju, lebo sa mi javí teplejší, spotený a je často podráždený. CRP má negatívne, zuby mu nerastú, žiadne opuchnuté ďasná nevidím. Cvičíme Vojtovku a chodíme na plávanie.

Je nutné žiadať o ďalšie vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

a ako býva oblečený? Nemôže byť prehriaty? Kedy je teplota meraná? Je zvýšená počas celého dňa, k večeru alebo ráno?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas