Je jednodňová horúčka pri 2-ročných deťoch bežná?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

dcéra má 2 roky, počas dňa mi pripadala viac unavená a trochu umrnčaná. Večer mala teplotu 39,6°C. Podala som jej Paralen, no po 6 hodinách jej teplota znova stúpla nad 39°C. Opakovala som podanie Paralenu, ale po 2 hodinách mala teplotu opäť 39,4.°C. Celá bola horúca, tak som jej pripravila zábal a po 5 minútach teplota klesla o 1 stupeň. Ráno jej vystúpila teplota na 39,4°C, opäť som to riešila Paralenom. Poobede už teplotu vôbec nemala. Bola úplne v poriadku, hrala sa, pekne jedla ako bežne. Teplotu mala 36,2 - 36,6°C počas celého dňa až do večera. Na ďalší deň bola taktiež bez teploty. Dcéra chodí do jasličiek, tak už priebežne viem ako u nej ochorenia prebiehajú, ale toto mi príde trošku zvláštne.
Nijaké iné príznaky nemala a teplotu som sledovala ešte ďalšie dni, no už sa jej naspäť nevrátila.

Vedeli by ste povedať čo to mohlo byť?

Je to bežné?

Taktiež som si všimla, že počas horúčky pri zaspávaní ju viackrát trhlo.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je bežné, že deti teplotujú iba pár hodín či deň bez iných zjavných príznakov. Pokojne to mohla byť akákoľvek viróza, s ktorou si imunita poradila takýmto spôsobom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas