Je kašovitá stolica 3x denne pri ročnom dieťati v poriadku?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

dcéra má skoro rok. Pri zavádzaní príkrmov mala problém s tvrdou stolicou. Posledný týždeň má opačný problém - kašovitú stolicu aj 3x za deň.

V noci sa začala aj často budiť, neviem či na bolesť bruška, alebo ju trápia zuby. Nasadila som jej probiotiká, zo stravy ubrala mliečne výrobky. Stav sa nemení.

Je potrebné kontaktovať v tomto prípade lekára, alebo len sledovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je potrebné kontaktovať pediatra - ak je hydratovaná a spokojná inak, zaujíma sa o hračky, nemá kŕčovité bolesti alebo v stolici krv.

Môže ísť o ľahší priebeh črvenej virózy. Postup ste zvolili správny, chce to čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas