Je lepšie dievčatkám kvôli náušniciam uško prepichnúť alebo prestreliť?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na váš názor ohľadom náušníc pre dievčatká. Ja by som totiž rada siahla po menších náušniciach, ktoré majú vzadu závitové zapínanie.

Je podľa Vás lepšie uško prepichnúť alebo prestreliť?

Dávajú sa bábätkám visiace náušnice zo zdravotného dôvodu, alebo je to len estetická záležitosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako vhodnejšia mi príde voľba nastreľovania uší ako prepichovanie ihlou. A to jednak z estetického hľadiska (vyznačené miesta sa priamo prestrelia, dieťa má menej „priestoru“ hýbať sa ako pri prepichovaní ohlou), ale aj z hľadiska minimalizovania traumatizácie dieťaťa (prestrelenie je rýchlejšie). Zároveň po prestrelení už je v podstate dieťa „vybavené“ – náušnica zostáva v ušku až do zhojenia.

Pri prepichnutí sa musí potom do „dierky“ nasunúť náušnica (nie je to vždy úplne jednoduchý výkon). Ak sa nastreľovanie robí v zdravotne vyhovujúcich podmienkach (napr. v ordinácii lekára), tak je to pre mňa osobne teda lepšia voľba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas