Je môj syn nosič salmonely?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

môjmu 2,5 ročnému synovi z výteru zistili, že je nosič salmonely. Nemá žiadne teploty, hnačky, nevracia. Stolica je normálna. Diagnózu stanovili ako salmonelová infekcia bližšie neurčená.

Čo pod týmto pojmom myslia?

Má môj syn, alebo nemá salmonelu?

Keď som sa na to pýtala, tak mi lekár neodpovedal.

Na ďalšie výtery ideme o mesiac, kde sa vezme aj krv. Užívame probiotiká. Diétu nemáme žiadnu, hygienu dodržiavame.

Je možné, že o mesiac budú výsledky už v poriadku,

Ako dlho trvá vyšetrenie výterov, keďže ideme 3x po sebe na výter?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak mu vyšlo z výteru konečníka Salmonela, tak ju má. Je možné, že výsledky budú v poriadku, aj že nebudú.

Nakoľko nemá (a nemal??) kliniku, tak to, že je nosičom ho neobmedzuje v ničom. Probiotiká užívajte.

Výtery sú vyšetrené vždy do 3 dní, odber krvi a serologické vyšetrenie trvá podľa typu laboratória od pár dní až po niekoľko týždňov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas