Je moja štvormesačná dcérka prechladnutá, alebo sa jej tlačia zuby?

Zodpovedané
6. nov 2021

Dobrý deň,

moja štvormesačná dcérka má zanesené dýchanie - mumle. Trochu chrčí pri zaspávaní. Je to ako keď sa my dospelí snažíme vykašľať a nejde to.

Pri nádychoch niekedy tak zapíska/híka a zle sa to počúva. Naša doktorka najskôr kázala dávať Nasivin kvapky a Fenistil kvapky + Drill sirup.
Prešiel týždeň a je to rovnaké, resp. o minimum zlepšené.

Doktorka ju aj vyšetrila a povedala, že dýchanie (pľúca + priedušky) čisté a hrdielko ružové. Nariadila mi namiesto Drill sirupu Stoptusin. Ten si neviem predstaviť pre také malé bábo. Dnes mi písala, že ak to neprechádza a nechcem Stoptusin, tak mám dať Mucosolvan Junior.

Aký je Váš názor?

Postieľku máme vo zvýšenej polohe. V difúzeri striedam eukalyptus, vincentku a harmanček. Sople vôbec nejdú von. Dcérka je zachrípnutá a občas zakašle. Je bez teploty. Často si rukami pretiera oči a nos.

Pôjdu jej zúbky?

Ďakujem

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas